士多

Hong Kong Hiking Web: 討論組 Forum: 行山資料分類 Hiking Subtopics: 知識 General Knowledge: 士多
   By on Thursday, July 25, 2002 - 6:52 pm:  Edit

不如大家講下你地見到士多的地方
((當然係講緊行山的時候la~~))
我係慈雲山見過
仲有......唔記得la
不如你地講下~~

   By Wanderer on Friday, July 26, 2002 - 1:53 pm:  Edit

大浪西, 咸田, 大浪村, 海下, 嶂上, 三椏村, 谷埔, 分流, 清快塘(唔知仲有冇?),

仲有, 東平洲和蒲台島d假日士多.

仲有, 以下呢d唔知算唔算:
昂平(寶蓮寺旁好多間), 城門水塘波蘿壩(茶水亭), 北潭涌(茶水亭), 大網仔(停車場旁), 港島大浪灣, 灣仔峽公園(茶水亭), 鹿頸(小巴站旁)....

仲有, 唔記得, 或者未去過....

   By Isaac on Friday, July 26, 2002 - 7:03 pm:  Edit

>清快塘(唔知仲有冇?)
你指落到近深井果度?

   By eddie on Friday, July 26, 2002 - 7:42 pm:  Edit

基本上, 有鄉村o既地方, 就會有士多,要數晒出黎, 實會變成炸版, 等於問大家香港邊度有海灘或石澗一樣。 有時問題問得太廣泛, 就好難集中討論, 變成答與不答, 意義不大!

   By mingamy on Saturday, July 27, 2002 - 12:34 pm:  Edit

清快塘有間大士多只在假日開, 不過隔離有個隱世的伯伯住個間屋, 閒日都有汽水賣, $5鑵冰凍汽水, 有花草欣賞, 但亞伯唔鍾意同你搭訕, 很有隱士之風, 門口對聯....唔記得, 總之勾劃出亞伯的心聲.

   By Wanderer on Saturday, July 27, 2002 - 7:27 pm:  Edit

>>基本上, 有鄉村o既地方, 就會有士多,要數晒出黎, 實會變成炸版

咁又唔一定. 有d鄉村真係冇士多, 而有d鄉村早已荒廢, 無人居住, 而地圖上又不會說明的. 拿出來討論, 都係想大家行山或露營時知道邊度有得補給糧水, 從而方便計劃行程. (所以一d太近市區鄉村, 或者是非一般行山路線經過地方, 如元朗群村, 不在此列)

   By on Wednesday, July 31, 2002 - 11:58 pm:  Edit

赤徑間鄭友記.....
唔知幾時開@@
我淨係見佢開過一次...

   By EMERGENCY on Thursday, August 01, 2002 - 1:31 am:  Edit

請問壩附近的白腊仔係唔係有間士多,如果冇,最近的士多又在哪?
若上述附近真的有士多,又請問是否有屋出租? 如果有得租,請問各位有冇該店的士多電話?
望各位能盡快回覆本人的問題,多謝!

   By Bull on Thursday, August 01, 2002 - 11:32 am:  Edit

白腊就有士多,白腊仔就無啦。白腊有渡假屋出租,你可以試電27919589或96061259問一下。

   By not stupid on Thursday, August 01, 2002 - 9:10 pm:  Edit

請問鹹田灣有有屋租,如果有,價格如何,若可以請講埋該店聯絡電話,望各位可盡快回應,多謝!

   By Siu Keung on Wednesday, August 07, 2002 - 12:33 am:  Edit

我很懷念煎魚灣那一位阿伯和他的小士多,不知阿伯是否還健在?

   By Standard on Saturday, September 07, 2002 - 7:26 pm:  Edit

嶂上有士多,還有惡犬

   By 夕陽武士 on Saturday, September 14, 2002 - 10:53 pm:  Edit

咁青山禪院算唔算......佢幾乎係上青山o既必經之路!!
同埋西貢井欄樹清水灣道傍o既村屋都有o架!!

   By Nobody on Monday, November 11, 2002 - 4:25 pm:  Edit

沙田坳的士多相信人人皆知。該處是十字路口,而駕車或乘的士前往亦十分便利,因此假日人山人海,包括行友和駕車/乘車人士,大家都同意吧!我和好友喜歡完成行程後啤一啤,請老板考慮薄利多銷及通縮持續,賣賣平價啤酒好嗎?十元三四瓘或小瓶現在於酒樓食肆比比皆是。如蒙應允,請老板在此列出啤酒價格,我相信一定可吸引不少顧客。最低限度,我和一眾朋友定會光顧。謝謝!

   By 夕陽武士 on Thursday, November 14, 2002 - 3:10 pm:  Edit

今年毅行者凌晨時候(大約09/11凌晨1:00左右)行緊第四段經過水牛山時見到有幾個後生仔女o係度擺檔, 有小食又有熱飲賣, 搞到我都忍唔住手買o左罐可樂飲.

   By Doraemon on Friday, November 15, 2002 - 1:14 pm:  Edit

年青人真有生意頭腦,打毅行者主意。飲品還可以,但小食就唔適合了。

   By Nobody on Tuesday, November 19, 2002 - 9:41 am:  Edit

請問沙田坳恆益商店有否通宵營業方便毅行者呢?

   By mike on Wednesday, November 20, 2002 - 12:07 am:  Edit

有, 年年毅行夜都通宵營業

   By on Friday, November 22, 2002 - 10:32 pm:  Edit

oo
今年無去毅行者

反而想去((環島行))
日期:2003年2月22日

   By Step on Tuesday, December 17, 2002 - 3:04 pm:  Edit

請問點樣由柴灣行到大浪灣,入口應在哪?如果由地鐵站出發,應該怎樣行?

   By eddie on Tuesday, December 17, 2002 - 7:49 pm:  Edit

柴灣地鐵站E出口去到環翠道, 左轉入連城道, 上行至華人永遠墳場, 穿墳場行到近頂高位, 有石屎樓梯接上馬塘, 係馬塘韞t一邊有路(港島徑末段)可以好快落大浪灣。 由於每次都係由馬塘颽嚗X場落柴灣, 我都認唔到係墳場邊個位接個係石屎樓梯!

   By outbird on Tuesday, March 04, 2003 - 2:13 pm:  Edit

西貢大網仔巴士站旁有間"有利士多"~
唔知大家仲記唔記得,係無線劇集"寵物情緣"(古天樂&宣萱)ge取境地方.^_^

   By ngu on Wednesday, March 05, 2003 - 8:52 pm:  Edit

前幾日先在此士多食,貴過市區及西貢墟好多,一件油多加一杯咖啡要$20。

   By 志遊人 - 方向明 (Fhiker) on Thursday, March 06, 2003 - 1:28 am:  Edit

那裡做過無數電視劇集的場景了!!
香港地方細,來來去去都是那些地方!

   By 心人 on Wednesday, May 07, 2003 - 10:14 am:  Edit

請問三椏村的士多是否仍在,能否提供粉麵午餐?

   By 森林 on Wednesday, May 07, 2003 - 2:29 pm:  Edit

假日有開門並提供粉麵午, 平日就不清楚.

   By mike on Sunday, May 25, 2003 - 8:24 pm:  Edit

平日不開門

   By 自遊人 on Monday, June 23, 2003 - 4:32 pm:  Edit

其實山上有些士多是很好,休息和補充體力也可,不過士多老板天天上山開工,很辛苦啊!

   By PARKN on Friday, June 27, 2003 - 10:42 pm:  Edit

有些在接近郊野外圍的士多,開天殺價,六元一包福字米粉,菠蘿輋小巴站,只怪自己忘了帶,超市一元都有交易.

   By Kan on Saturday, June 28, 2003 - 3:27 am:  Edit

深涌也不弱

chicken wing(中奕)也要廿多元六隻

   By PARKN on Saturday, June 28, 2003 - 10:35 pm:  Edit

今天在嶂上幫趁一罐汽水十二元,但不覺得貴.要幫助香港郊野經濟復甦丫馬.

   By 油王 on Saturday, June 28, 2003 - 11:05 pm:  Edit

嘩!你比十二蚊, 'o禁'少, 比多o的復甦未快o的o羅,
'o禁'你都唔明.

   By PARKN on Tuesday, July 01, 2003 - 8:51 am:  Edit

唔明


Add a Message


You can use any username with password "hiking" to post. Registered users and moderators can also post messages here.
Username:  
Password:


Topics Profile Close Page Delete Page Move Page Log Out   Administration